Rómsky literárny klub
aktuality

Milan Berko

“Pracujem ako komunitný sociálny pracovník v Strarej Kremničke. Zaujímam sa o všetko, čo sa dotýka rómskej problematiky, ale aj rómskeho šťastia. Mojim cieľom je prispieť k tomu, aby bol svet lepší.”


Richard Németh

“Moje písanie ovplyvňuje sám život, ktorý je hádam najlepším režisérom. Pracujem ako sociálny pracovník a láka ma cestovanie do orientálnych krajín. Rád by som spoznával svet. Nové skúsenosti by boli inšpiráciou pre moju záľubu v písaní.”


Zlatica Rusová


“Som dôchodkyňa, mám troch synov. Píšem prózu, predovšetkým balady. V Prahe bola vydaná zbierka Romano hango, kde je aj 9 mojich literárnych prác. Motto: “Ľúbim život.”


Paulína Cicková

„Poetická múza ma vždy nekopne ako za čias mojej mladosti. V súčasnosti je to skôr potreba výpovede nepokojnej duše, reakcie na rôzne situácie a hlavne krutá rómska realita, ktorá ma núti zobrať do rúk pero a papier. Píšem živelne a spontánne.”


Mgr. Maroš Balog

Košičan žijúci v Banskej Bystrici. V rómskej problematike je aktívny viac  ako 14 rokov. Začínal ako tanečník a herec v rómskom profesionálnom divadle Romathan. Pôsobil v rôznych MVO. Od roku 2004 pracuje na Úrade  splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity.Ivana Cicková


Má 38 rokov, je matkou dvoch detí. Venuje sa podnikaniu a vo volných chvíľach rada píše básne. Moje motto:

"Život je krásny, len sa ho musíme naučit žiť!"
Členovia klubu

Martin Fočár


“Myšlienky, ktorými sa snažím riadiť:

Nie je ten šťastný,kto všetko má, ale ten, kto dáva seba samého. To najkrajšie, čo máme, nosíme vo svojom srdci.”

Marián Boldi

”Žijem na vidieku, kde ma k písanium inšpiruje príroda. Veľmi rád stretávam rôznych ľudí. Viem, že každý z nás je iný. Mám svoj názor na život a veci okolo, ktorý potom konfrontujem sám so sebou.”

MOTTO: Mám rád ľudí bez rozdielu.

Anastázia Šerešová

Narodila som sa v

Rimavskej Sobote. Do svojich deviatich rokov som vyrastala v detskom domove. Potom som sa dostala do profesionálnej rodiny. Študujem na Súkromnej pedagogickej a sociálnej akadémii v Brezne. V budúcnosti sa chcem venovať rómskej problematike.


Mgr. Vladimír Oláh

Som rodákom z Detvy a v súčasnosti som zamestnancom štátnej správy. Moje prvé pokusy v písaní „poézie“ sú z čias mojej mladosti. Sám osobne sa necítim byť žiadnym poetom ani niekým obdobným. Chcem len prostredníctvom niečoho čo sa možno približuje poézii vyjadriť svoje pocity a názory.

KristínaŽivot my priniesol mnohé - dobré aj zlé skúsenosti, ale neprestávam veriť, že dokážem niečo zmeniť.

Mgr. Anton Oláh
Som učiteľom hudby v ZUŠ vo Fiľakove. Okrem hudby ma zaujíma aj poézia. Píšem lto čo momentálne prežívam. Inšpiráciou v mojej tvorivej činnosti sú najmä deti, lebo sú neskutočne úprimné a najbližšie k Bohu. Veľkou hodnotou v mojom živote je rodina, ktorú neskutočne milujem. Riadim sa heslom: Ži a nechaj žiť.....

Mgr. Alena Gunárová

Renáta Berkyová

V súčasnosti som na materskej dovolenke a dokončujem magisterské štúdium romistiky na Karlovej Univerzite v Prahe. Piatym rokom spolupracujem s občianskym združením Romea. A píšem, lebo neviem spievať.Domino
Snívam Si Svoj Sen A Robím Všetko Preto, Aby Sa Zmenil Na Realitu!!! Lebo Žijeme Len Raz. To Si Treba Vážiť! A Keď Niečo Chceš V Živote Dosiahnuť, Musíš Sa O To Snažiť!

"Každá kvapka v mori dokáže zafarbiť oceán."

Mgr. Janett Knapeková, PhD

sociálna poradkyňa


Preži každý deň tak, akoby mal byť tvoj posledný...

Eva Plešková
"Všetkým chcem povedať, že reč ktorú máme je len jedna. Prejdeme krížom krážom celý svet a všade sme doma. Dohovoríme sa na celom svete. Ten dar nedal Boh žiadnemu inému národu len nám - Rómom. Preto môžeme povedať: "Sme prví a sme poslední"

Zdenka Mahajová

Motto:
"Pravda je taká pravdivá, že aj jej opak je pravdou."


Edita RihariováMotto: „Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im....“

Martina Balogová - Slobodníková

štatutárna zástupkyňa OZ ROLIK


Veľké PAĽIKERAV patrí dáme, ktorá je pilierom Rómskeho literárneho klubu..sar pes vakerel, chlap je síce „hlavou rodiny” ale krkom je žena.– korektorka diel v SJ, projektová „manažeris” aj napriek buťi andro KC KARI, zaobera sa rovnako osvetovou, neformálnou-edukačnou činnosťou s rómskymi matkami, mladými džuvľami, aktivitami v predškolských zariadeniach s deťmi pochádzajúcich z MRK a samozrejme ani na sekundičku nezanedbáva starostlivosť o rodinu, det, ktoré su na eršejnom mieste...si vždy arakhel čas aj pre Rómsky literárny klub…

Ďakujeme Maťka.


”Hovorí sa - ži tak, ako keby si mal zajtra umrieť. Dovolím si oponovať - ži tak, aby si na teba spomenuli aj o tisíc zajtrajškov.“


Lýdia Pompová

Vieme, kým sme, ale nevieme, kým môžeme byť.Nadežda Malčeková


Človek bez viery je ako ryba na bicykli

Lucia Kmeťová


Motto: Nikdy sa nevzdávam…

Lucia ČurejováŽiť naplno, lebo iba raz žijeme.

Bc. Viliam Rác


“Teraz však zostáva viera, nádej, láska, to troje, ale najväčšia z nich je láska”

Nový zákon, 1. Kor. 13, 13

Lukáš Vavra

Juraj Enický

Mám 37 rokov a pôsobím ako pedagogický asistent učiteľa na prvom stupni ZŠ. Venujem sa maľovaniu obrazov, kresleniu, módnemu návrhárstvu a písaniu básni.

Moje motto: "Umelcom sa treba narodiť, rečníkom sa treba stať."
                                   Marcus Tullius Cicero

Annamária Rostasova


"Život je ako jeden krásny dlhý príbeh a je len na nás, ako ten príbeh napíšeme.“


"Narodil som sa v Lehniciach, kde aj žijem s rodinou. Básne a poézie píšem po maďarsky, publikujem v maďarských literárnych a umeleckých magazínoch.

Túžim po tom, aby ma spoznali ako spisovateľa aj doma na Slovensku. Začal som písať aj po slovensky. Dúfam, že moje myšlienky prejdú k čitatelom.Tibor Rigó

web: rolik.eu, emial: klubromspisovatelov@gmail.com, fb:rolikrolik


Adriana Balogová


Motto: Som hrdá na to, že som Rómka, lebo práve kvôli tomu sa môžem pýšiť tým, že som dieťa vetra.


Barbora Hanková


Motto:
Dživipen hin šukar, te pes dživel pherasenca.

Život je krásny, ak sa žije humorom-úsmevne...